Kategórie

Výrobcovia

PrestaShop

Odber noviniek

CO ALARM XC 70 Honeywell Zobraziť plnú veľkosť

CO ALARM XC 70 Honeywell

CO alarm chráni Váš život a životy Vašich blízkych.

Viac detailov

0062055

2 položiek na sklade

44,00 €

44,00 € za ks

1 other products in the same category:

ČO je Oxid uhoľnatý ?

Je to neviditeľný plyn bez chuti a zápachu, ktorý je jedovatý pre ľudí aj zvieratá. Často sa označuje ako „tichý zabijak“, pretože žiadny z našich zmyslov nás nedokáže upozorniť na jeho prítomnosť, nie sme schopní ucítiť ho, ochutnať ani uvidieť.

Počiatočné príznaky, únava a bolesti hlavy sú podobné ako pri chrípke, preto aj diagnostika je ťažká. Čím dlhšie sa oxid uhoľnatý vdychuje a čím vyššia je jeho koncentrácia, tým horšie sú príznaky vrátane straty rovnováhy, straty zraku a pamäti a napokon aj vedomia.Môže k tomu dôjsť v priebehu niekoľkých minút alebo hodín podľa množstva CO vo vzduchu.

Preto je CO alarm jediná možnosť na zisťovanie prítomnosti CO vo vašom domove.

Ako vzniká oxid uhoľnatý a koho ohrozuje?

CO vzniká nedokonalým spaľovaním palív na báze uhlíka, napríklad plynu, uhlia, oleja a dreva. CO môže vzniknúť v každom zariadení, ktoré nespaľuje správne alebo blokuje palivo, čo znamená, že nebezpečné môžu byť všetky chybné variče, ohrievače, benzínové generátory a automobilové motory.

Riziko hrozí každému človeku alebo zvieraťu, ktoré sa zdržiava v zariadenia na spaľovanie. Na potalčenie tohto rizika slúžia práve detektory CO plynu

Ako predísť rizikám?

Na Slovensku sa každoročne otrávia oxidom uhoľnatým desiaty ľudí a mnohí ich otrave podľahnú.Tieto tragédie môže odvrátiť spoľahlivý prístroj na signalizáciu prítomnosti oxidu uhoľnatého.

Zabezpečte pravidelné kontroly zariadení spaľujúcich fosílne palivo a namontujte poplachový prístroj na zisťovanie prítomnosti oxidu uhoľnatého(detektory CO plynu) vedľa každého takéhoto na spaľovanie fosílneho paliva.

Pred únikom oxidu uhoľnatého vás ochráni alarm

 

Prečo práve prístroj Honeywell XC 70  /záruka 7 rokov/
a XC100 / záruka 10 rokov/ ?
  • Nehlási falošný poplach,
  • V prípade alej koncentrácie prístroj spustí poplach iba vtedy, ak je CO v ovzduší tak dlho, že v dosledku jeho nahromadenia môže neskor dôjsť k otrave,
  • Ak však je ovzduší vysoké množstvo CO, zariadenie vyhlási poplach okamžite.