Kategórie

Výrobcovia

PrestaShop

Odber noviniek

Rúra s ochranným pláštom 1"-0,3mm /DN20/-5m/kotúč Zobraziť plnú veľkosť

Rúra s ochranným pláštom 1"-0,3mm /DN20/-5m/kotúč

Univerzálna rúrka na všetky mediá. Potrubný systém Flexira sú certifikovanô na pitnú vodu, plyn, solárne náplne i ďalšie médiá.

Certifikát s číslom B-30-01237-15 má celoeurópsku platnosť.

Viac detailov

0200003

Tento produkt nie je samostatne predajný. Musíte vybrať aspoň 5 množstvo pre tento produkt

5 položiek na sklade

15,00 €

15,00 € za m

2 other products in the same category:

  Stavebníctvo a všetky jeho odbory sa v posledných rokoch dynamicky rozvíjajú a ani potrubné systémy nie sú v tomto smere výnimkou. Doteraz boli rozvody plynu, vykurovanej alebo úžitkovej vody montované predovšetkým s použitím rovných kovových, medených prípadne plastových rúrok. Spoločnosť AZ Pokorny teraz prichádza na trh s inovatívnym systémom pod obchodným názvom Flexira xConnect System.

Prečo rozvody z antikorového vlnovca?

Použitie antikorového vlnovca prináša zásadnú a jedinečnú výhodu neprerušovanej dopravnej trasy z jedného miesta na druhé s unikátnou možnosťou ohýbať rúrky do požadovaného tvaru, bez použitia špeciálnych nástrojov a pomôcok, iba rukou. To umožňuje vykonávanie ohybov od malých po ľubovoľne veľké polomery na neprerušenej kontinuálnej rúrke. Tento postup celkom eliminuje nevýhody tradičných potrubných systémov, u ktorých je potrebné realizovať veľké množstvo jednotlivých spojov, z ktorých každý predstavuje potenciálne riziko budúcej možnej netesnosti v mieste s následne vykonateľnou opravou. Tá má väčšinou deštruktívny charakter. Navyše pri spojoch v rohových tvarovkách dochádza veľmi často k napätiu, čo má negatívny dopad na ich životnosť. U flexibilných antTechnológia antikorového vlnovca je známa, avšak na trhu doposiaľ nebol dostupný ucelený systém s dostatkom spojovacích prvkov, preto inštalatéri používali vlnovec iba na kratšie spoje. Nový Flexira xConnect System od spoločnosti AZ - Pokorny je možné používať tiež pre dlhšie rozvody. Inovatívnym prvkom je možnosť spojenia rúrok z antikorového vlnovca O-krúžkovým systémom bez potreby použitia náradia, ktorý je možné zabudovať aj do muriva.

Inovatívny potrubný systém teda využíva unikátne vlastnosti antikorového vlnovca, jeho montáž je až 4× rýchlejšia a hlavne oveľa bezpečnejšia. Množstvo doplnkových prechodových fitíng Flexira xConnect System potom umožňuje ľahké a rýchle napojenie na zdroje, spotrebiče poprípade ďalšie rozvody..

Zdravotný materiál pre rozvody vody

Ďalším dôležitým aspektom pre jeho použitie je absolútne zdravotná nezávadnosť materiálu. Vlnovkové rúrky sú vyrobené z chirurgickej ocele AISI 316L. Tá má nielen dlhšiu životnosť ako samotná budova, ale tiež poskytuje absolútnu hygienickú nezávadnosť. Pri spájaní tvaroviek z medi sa používajú technologické postupy, ktoré negatívne ovplyvňujú kvalitu vody. Aj keď spĺňajú súčasné normy, prečo si nedopriať pitnú vodu dovedenú do našich kohútikov tou najčistejšou technológiou?

Unikátna technológia žíhania a opláštenia

Unikátna technológia a opláštenia antikorových rúrok Flexira xConnect System prináša remeselníkom, projektantom a predovšetkým investorom nielen dôležitú bezpečnosť, kvalitu a životnosť materiálu, ale tiež jednoduchosť jeho použitia. Ľahké tvarovanie a ohýbanie, ale zároveň dokonalé zachovanie tvaru je dané špeciálnym výrobným postupom žíhania v ochrannej atmosfére. Rúrky z antikorového vlnovca spoločnosti AZ-Pokorny sú vďaka tejto technológii odolnejšie, nepružia a lepšie sa s nimi pracuje. Číre plastové opláštenie pridáva antikorovej rúrke ochranu proti chemikáliám, čistiacim prostriedkom či murivu. Cena rúrky s opláštením je pritom rovnaká ako u rúrky bez ochrannej vrstvy.

Dva systémy spojovania

Nerezové rúrky spoločnosti AZ - Pokorny je možné prepojovať dvomi spôsobmi:

  • xConnect System O je novinka, ktorá umožňuje spájať antikorový vlnovec rýchlo, jednoducho a bezpečne bez potreby použitia náradia. Vďaka dokonale tesnému spoju môže byť zabudovaný k murivu. Využíva technológie O-krúžkového systému a tesnenie kov na kov.
  • xConnect System T využíva jednoduchého lisovacieho náradia. Unikátny pákový lis ľahko vytvorí rovnú plochu, ktorá spoločne s prevlečenou maticou a plochým tesnením, po dotiahnutí predpísaným momentom, vytvorí dokonale tesný spoj.